O Chacie

Gorczańska Chata znajduje się w przysiółku Jamne w Ochotnicy Górnej, przy żółtym szlaku prowadzącym na przełęcz Przysłop.

Jesteśmy czynni przez cały rok. Do osób przychodzących w tygodniu prośba – dzień wcześniej lub nawet w nocy, dajcie znać SMS’em o której godzinie przyjdziecie (mniej więcej). Czasami Chatkowy ma coś do załatwienia w gminie albo Targu i musi wyjść. Nie ma sensu żebyście czekali pod Chatą parę godzin, a tak na pewno ktoś będzie. Jednocześnie informujemy, że zasięg telefonów w budynku praktycznie nie istnieje.

61

Zapewniamy 43 miejsca noclegowe, w izbach wieloosobowych (11-osobowa, 14- osobowa, 18-osobowa), na piętrowych,drewnianych pryczach, z materacami i kocami.

 

Nie ma możliwości zamówienia pościeli.

Własny śpiwór umili Wam spanie 🙂

3

Chatka ma prąd elektryczny, w pełni wyposażoną kuchnię (garnki, patelnie, talerze, kubki i wszystkie sprzęty potrzebne do ugotowania szamy) i łazienkę (2x WC, 2x umywalka i 1x kabina prysznicowa).

Zimna woda dostępna jest przez całą dobę.

Ciepła woda, szczególnie w okresie grzewczym dostępna jest w miarę możliwości wieczorem ok godz. 19ej. Okresowo mogą (obecnie praktycznie się to nie zdarza) wystąpić problemy z dostawą bieżącej wody, szczególnie w okresie suszy i mrozów.

Chata nie prowadzi usług gastronomicznych, wszystkie posiłki przygotowujecie sobie we własnym zakresie, z produktów, które przyniesiecie w plecaku.

4

Chata jest przyjazna zwierzętom, jeśli więc podróżujesz z psem (a może kotem? jaszczurką? owcą..? We don’t judge…), zapraszamy do nas! Właścicieli obowiązują oczywiście pewne zasady (przed przyjazdem koniecznie zapoznaj się z regulaminem chaty):

  • przede wszystkim zwierzę nie może zagrażać innym turystom,
  • dokument potwierdzający aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie,
  • smycz i obroża dla czworonoga to konieczność,
  • w plecaku powinieneś mieć kaganiec (nawet jeśli Twój ulubieniec jest najłagodniejszym stworzeniem na świecie, nigdy nie wiadomo, jak zachowają się inni…).

Niemniej w Gorczańskiej i Ty, i twój czworonożny towarzysz zawsze zostaniecie przywitani z otwartymi ramionami! Nasz pupil jest zadowolony 🙂

7

Gorczańska Chata jest dobrym punktem wypadowym na Turbacz, Gorc i Lubań. Można stąd także zawitać do pobliskich baz namiotowych OA PTTK na Lubaniu i pod Gorcem.

Dojście do chatki od najbliższej drogi, żółtym szlakiem z doliny Jamnego, zajmuje zaledwie kwadrans.

1

W Gorczańskiej Chacie i na jej terenie obowiązuje REGULAMIN.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN!